PHANT
PH All new 616Prémiová vína Phant jsou naší vlajkovou lodí. Vína byla poprvé vyrobena v roce 2008. Za svoji krátkou existenci získala vína Phant na mezinárodních soutěžích neskutečných 8 medailí. Zatím poslední medaili získal v roce 2014 Phant Pinotage Reserve na významné mezinárodní soutěži Mundus Vini v Německu.

Kvalita vín řady Phant je zajištěna několika významnými faktory.

Bezprostřední vzdálenost dvou mohutných oceánů ovlivňuje klima v oblasti, kde vinná réva zraje. Mořský vánek, který přináší velké množství vzdušné vlhkosti, ochlazuje zrající plody, a tak významně zpomaluje zrání, což umožňuje dosažení optimální hranice zralosti.

Vinná réva roste na půdách s velkým obsahem sopečných vyvřelin a masivním jílovitým podložím. Tento typ půd zajišťuje velmi dobrý odvod vlhkosti, což snižuje výtěžnost.

Kombinace unikátního terroir, vysušujícího a ochlazující mořského vánku a šetrný ruční sběr jsou důležitými předpoklady pro produkci hroznů s malými plody a vysokou koncentrací vinného moštu. Malé plody s vysokou koncentrací hroznové šťávy jsou základním předpokladem pro výrobu chuťově výrazných, osobitých vín.

Následné zpracování hroznů pod dohledem našich odborníků umožňuje vzniknout elegantním vínům typickým pouze pro tuto oblast.

Každá lahev je opatřena speciální pečetí, která potvrzuje původ a kvalitu udávanou na etiketě.